Lampy bakteriobójcze - opinie i zastosowanie
Lampy bakteriobójcze - opinie i zastosowanie


Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze stają się coraz popularniejszym narzędziem do walki ze wszelkimi drobnoustrojami. Urządzenia te znajdują swoje zastosowanie nie tylko w dużych firmach i korporacjach, ale także w małych i średnich przedsiębiorstwach, czy nawet w mieszkaniach. Bakteriobójcze i wirusobójcze właściwości lamp UV-C okazały się szczególnie przydatne w ostatnich miesiącach, kiedy to pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmieniła rzeczywistość, w której żyjemy. Ich zastosowanie nie ogranicza się jednak tylko do ochrony przed COVID-19. Wielofunkcyjność lamp UV-C pozwala na skuteczną walkę z grzybami, pleśnią, wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami unoszącymi się w powietrzu oraz osiadłymi na powierzchniach.

Pani Ewa (34l.) ze Szczecina przekonała się o kompleksowym działaniu lampy po zakupie sprzętu do swojego gabinetu kosmetycznego i podzieliła się z nami swoją opinią:

„Korzystam z lampyUV-C w moim salonie beauty od kilku miesięcy. Zainwestowałam w nią ze względu na bezpieczeństwo mojego biznesu i moich pracowników i klientów. Wszyscy jesteśmy bardzo uczuleni na czystość takich miejsc jak mój salon, więc zakup dwufunkcyjnej lampy był świetnym rozwiązaniem. Używamy jej codziennie, między klientami, a także uruchamiamy ją na dłużej po zamknięciu salonu. Ułatwia nam to pracę w reżimie sanitarnym – szczególnie ważna dla nas jest dezynfekcja powietrza, ponieważ w naszym salonie przeprowadzamy zabiegi, które wymagają ściągnięcia masek z twarzy naszych klientek.”

 

Lampy bakteriobójcze nie tylko dla biznesu

 

Może wydawać się, że lampy UV-C przeznaczone są tylko do użytku przez firmy, korporacje, restauracje i inne miejsca często odwiedzane. Zgadza się – lampy bakteriobójcze cieszą się szczególną popularnością wśród przedsiębiorców, które chcą zapewnić swoim klientom i pracownikom komfort i bezpieczeństwo. Rośnie jednak liczba kupujących na użytek domowy – wśród takich osób najpopularniejsza jest lampa przepływowa – czyli taka, która dezynfekuje powietrze i można z niej korzystać w obecności ludzi i zwierząt.

 

Pani Iwona (45l.) z Poznania zdecydowała się na zakup lampy ze względu na stan zdrowia swojej mamy:

 

„Opiekuję się moją mamą już od kilku lat. Mama choruje na astmę, przez co ma duże problemy z oddychaniem i często łapie infekcje dróg oddechowych. Mieszkamy w samym centrum, więc nawet jak wietrzymy, to czujemy smog i spaliny, co jeszcze pogarsza stan zdrowia mojej mamy. Od kiedy używamy lampy, zauważyłam, że rzadziej chodzimy do lekarza, a mama przestała dusić się w nocy. Mama ma problemy z poruszaniem się, więc używanie lampy przepływowej to dla nas duża wygoda.”

 

Można pomyśleć, że koszt takiej lampy przewyższa jej wartość. Środek do dezynfekcji powierzchni, czy też rąk, kosztuje ok. 20 złotych, więc po co decydować się na lampę za 800-1000 złotych? Trzeba jednak pamiętać, że jest to w dużej mierze jednorazowy wydatek – lampę kupujemy raz, a promienniki wymieniamy rzadko (zwykle raz na kilka lat, ale zależy to od konkretnego modelu lampy i częstotliwości jej użycia). Przy dużym natężeniu ruchu w naszym lokalu, butelka do dezynfekcji może skończyć się nawet po 1-2 dniach. Zakładając taki scenariusz, koszt lampy zwróci się nam w mniej niż 2 miesiące.

 

Pan Marcin (36l.) z Krakowa, właściciel restauracji:

„Jestem właścicielem restauracji w Krakowie. Zatrudniam łącznie około 30 kelnerów i kucharzy. Ze względu na obostrzenia w związku z COVID-19, moi pracownicy więcej czasu poświęcali na dezynfekcję stolików niż na samą obsługę klienta, przez co ucierpiała opinia na temat naszych usług. Dlatego zdecydowałem się na zakup lamp bakteriobójczych. Mimo że był to duży wydatek, już wiem, jak dużo zaoszczędziłem na środkach dezynfekujących, jak i na profesjonalnych ekipach sprzątających. Ponadto lampy pozwalają nam na dezynfekcję powierzchni, których nie mogę potraktować środkiem z alkoholem (np. obite krzesła, fotele, kanapy, czy zasłony, których nie da się prać codziennie).”

 

Oprócz restauracji, mieszkań i salonów kosmetycznych lampy bakteriobójcze znajdą zastosowanie również w hotelach, biurach, urzędach, szkołach, czy przedszkolach. Opinie lamp bakteriobójczych wystawione przez naszych klientów pokazują, że te urządzenia mogą odmienić naszą codzienność i ułatwić nam życie w tej nowej, wymagającej szczególnej ostrożności i sterylności rzeczywistości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl