Sterylnie, szybko, komfortowo- tak działa UV-C.
Sterylnie, szybko, komfortowo- tak działa UV-C.

Jak lampy od SpacePure pomogą Ci legalnie wznowić swoją działalność w dobie panujących zakazów i wymogów sanitarnych.

Jesteś przedsiębiorcą, który w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2 został zmuszony do zamknięcia swojej działalności? Nawet w najtrudniejszych czasach możesz uniknąć zawieszenia swojej firmy. W sytuacji, gdy nie doszło do wprowadzenia któregokolwiek z wymienionych w Konstytucji RP stanów nadzwyczajnych, żaden organ państwowy nie powinien wkraczać w materię stanowiącą istotę wolności działalności gospodarczej. Zabierz wszelkim wirusom, bakteriom i grzybom możliwość rozprzestrzeniania się, stosując wirusobójcze i bakteriobójcze lampy UV-C. Zapewnij bezpieczeństwo swoim klientom, pracownikom i sobie. Promieniowanie ultrafioletowe typu C nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje znajdujące się w powietrzu oraz atakujące powierzchnie użytkowe pomieszczeń.

DLACZEGO LAMPY UV-C POMOGĄ CI FUKNCJONOWAĆ W DOBIE PANDEMII?

  1. WYGODA

Stosując w swoim lokalu np. lampy UV-C bezpośredniego działania łatwiej spełnisz obowiązek częstej dezynfekcji powierzchni użytkowych, a przy lampach przepływowych zwiększysz sterylność powietrza lepiej niż jakakolwiek chemia.. Wysokoalkoholowe środki dezynfekcji często odpychają potencjalnych klientów poprzez drażniące i wysuszające działanie na skórę oraz nieprzyjemny mocny zapach. Ponadto nikt z nas nie lubi być w praktyce przymuszany do wielokrotnej dezynfekcji swoich dłoni zaraz przed wejściem do lokalu tymbardziej, że przed chwilą wykonaliśmy tę samą czynność już 5 razy przed wstąpieniem do innych punktów- niestety więc ta praktyka pokazuje, że po naszej stronie leży zachowanie dodatkowego reżimu sanitarnego. Niektórych powierzchni nie jesteśmy w stanie samodzielnie dezynfekować. Istnieją też takie, których nie można potraktować chemicznymi środkami np. dokumenty, sprzęt elektroniczny, wszelkiego rodzaju materiałowe przedmioty, meble. Przepływowe lampy UV-C nieustannie i intensywnie dezynfekują powietrze w obecności klientów i personelu przy jednoczesnym cichym działaniu i energooszczędności. Nie pozostawiają one po sobie śladów, smug ani zadymienia w odróżnieniu do standardowych sposobów czyszczenia i dezynfekowania. Przy ich stosowaniu niewątpliwe zawężą nam się wydatki na środki chemiczne, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli zainwestować w bardziej priorytetowe sprawy. Dodatkowym atutem jest fakt, że podczas użytkowania przepływowych lamp UV-C możemy zapewnić swoim klientom oraz personelowi swobodne poruszanie się, bez konieczności zakrywania ust i nosa, co pozytywnie wpływa na ich komfort podczas wykonywania obowiązków.

 

  1. KOMFORT I MORALE PRACOWNIKÓW

Panująca pandemia SARS-COV-2 zmieniała dotychczasowe zachowania i zwyczaje ludzi. Obserwujemy przedłużone utrzymywanie się strachu i poczucia bezradności.  Narastające problemy psychologiczne dotyczą wzmożonego poziomu lęku, depresji, bezsenności, przewlekłego zmęczenia i stresu. Pracownicy obawiają się o zdrowie własne i swoich rodzin. Przymusowe zakrywanie ust i nosa w środowisku pracy, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu stało się jednym z uporczywych i absurdalnych nakazów sprawiających że niechętnie przychodzimy do swojego miejsca pracy. Zaczynamy się izolować i zaszywać w swoich domach przez co poczucie osamotnienia oraz codzienny nadmiar negatywnych informacji wprawia nas w gorszy nastrój. Warto w tym przypadku zaopatrzyć się w bakteriobójcze i wirusobójcze lampy UV-C aby móc dać swoim pracownikom możliwość normalnego trybu pracy oraz kontaktu ze współpracownikami w bezpiecznym środowisku. Dzięki przepływowym lampom UV-C stwarzamy swoim pracownikom bezpieczną przestrzeń, w której mogą na chwilę odetchnąć i zapomnieć o stałym zagrożeniu. W miejscach, które zaopatrzyły się już w wirusobójcze i bakteriobójcze lampy UV-C zauważa się znacznie lepszy stan psychiczny osób zatrudnionych. Ludzie przychodzą do miejsca pracy z poczuciem bezpieczeństwa. Mają szanse odetchnąć psychicznie i przez chwilę nie martwić się atakującymi ich wirusami, co przekłada się na ich efektywność. Fakt, że mogą tutaj zdjąć nakrycie ust i nosa, ponieważ nie zagrażają im żadne wirusy i bakterie bardzo mocno przekłada się na ich komfort psychiczny.

 

  1. BEZPIECZEŃSTWO

Poprawnie używając urządzeń wykorzystujących UV-C, nie grożą nam negatywne skutki naświetlania. Istnieje natomiast istotny podział lamp UV-C. Wyróżniamy:

  • PRZEPŁYWOWE LAMPY UV-C, które posiadają osłonięte promienniki UV-C, dzięki którym możne je bezpiecznie stosować w obecności ludzi i zwierząt.
  • BEZPOŚREDNIE LAMPY UV-C, które posiadają promienniki UV-C, które są nieosłonięte i działają wprost na naświetlane powierzchnie i powietrze przez co użytkowanie ich zawsze musi się odbywać bez obecności ludzi i zwierząt.
  • DWUFUNKCYJNE LAMPY UV-C, które łączą w sobie przepływowe lampy UV-C wraz z bezpośrednimi lampami UV-C. Obie funkcjonalności mogą być używane jednocześnie i każda osobno. Oddziaływanie dezynfekcyjne zewnętrznego promiennika jest analogiczne jak w standardowych lampach bezpośredniego kontaktu. Należy pamiętać, że włączając obie funkcje naraz w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie oraz zwierzęta.

Warto pamiętać, że jakość powietrza, którym oddychamy, a także sterylność pomieszczeń i przedmiotów ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, m.in. układ oddechowy i immunologiczny, dlatego tak ważne jest, abyśmy w tym trudnym okresie pandemii nie bali się inwestować w zdrowie swoje, naszych bliskich, pracowników oraz klientów zaopatrując swoje miejsca pracy bądź wypoczynku w lampy UV-C.  Posiadając lampy o promieniowaniu ultrafioletowym typu C nie narażamy pracowników ani klientów na bezpośredni kontakt z niebezpiecznymi chemikaliami oraz zapobiegamy ryzyku zaistnienia sytuacji, w której dochodzi do poparzenia części ciała poprzez detergenty bądź poślizgnięcia się na śliskiej zdezynfekowanej powierzchni dodatkowo odciążamy swój personel od nagminnego dezynfekowania powierzchni użytkowych danego lokalu.

  1. GWARANCJA SKUTECZNOŚCI

Główny Inspektorat Sanitarny jako jedną z metod walki z koronawirusem poleca bakteriobójcze i wirusobójcze światło UV-C. Promienie UV typu C emitowane przez Słońce nie docierają do Ziemi, ponieważ blokuje je warstwa ozonowa, ale takie promieniowanie można wywołać sztucznie przez specjalne promienniki UV-C. Promienie UV-C rozrywają wiązania łańcuchów DNA, RNA i w ten sposób nie pozwalają na namnażanie się mikroorganizmów, m.in. bakterii, grzybów, pleśni, glonów, a nawet wirusów. Należy pamiętać, że działają w ten sposób jednak nie tylko na w/w mikroorganizmy, ale też na ludzi i zwierzęta. W przypadku mikroorganizmów skutkuje to wstrzymaniem ich zdolności do replikacji, a więc i utratą zdolności do podziału i w efekcie – systematyczne wyniszczenie całej kolonii drobnoustrojów. Dzięki ekspozycji na promienie UV-C unika się ich namnażania w niekontrolowany sposób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl