#otwieraMY
#otwieraMY

Akcja #otwieraMY łączy dzisiaj przedsiębiorców w całej Polsce.

Branża gastronomiczna pozostaje zamknięta od października 2020, kiedy ponownie wróciły obostrzenia. Przedsiębiorcy z branży obawiali się o swoje losy od tego czasu. Niestety pomoc ze strony rządu nie nadeszła. Ograniczenia w funkcjonowaniu branży gastronomicznej miały trwać do 17 stycznia, jednak za decyzją rządu zostały przedłużone do końca stycznia.

 

W związku z tym wielu właścicieli lokali zdecydowało się, aby pomimo, że lockdown nadal trwa otworzyć swoje punkty i zacząć obsługiwać gości na miejscu. Oczywiście otwarte restauracje muszą przestrzegać wszystkich wytycznych GIS:

- W każdym lokalu powinny być zachowane 1,5 m odległości lub rękawiczki jednorazowe oraz środki do dezynfekcji dla klientów i obsługi.

- Przynajmniej raz na godzinę konieczna jest dezynfekcja stanowisk kasowych.

- Każdorazowo stoliki muszą zostać zdezynfekowane po każdym kontakcie z klientami.

- Należy usunąć wszystkie dodatki jak: cukiernice, wazoniki, serwetniki.

-  Przestrzenie samoobsługowe należy usunąć lub wyznaczyć jedną osobę do ich obsługi.

Ponadto obowiązkiem klientów jest noszenie osłon ust i nosa do czasu zajęcia miejsc, przy których będą spożywać posiłki i napoje.

Kto się otwiera?

Coraz większa grupa przedsiębiorców z branży gastronomicznej, hotelowej i narciarskiej z całej Polski otwiera swoje lokale, które znalazły się na skraju bankructwa. Bunt przedsiębiorców przybiera na sile od najgłośniejszej akcji na Podhalu oraz w Karpaczu. Po 17-tym stycznia swoje otwarcie ogłosiło około stu lokali w całej Polsce, które można znaleźć na specjalnej Interaktywnej Mapie Wolnego Biznesu.

Jak poinformować o otwarciu?

Większość przygotowanych do ponownego otwarcia lokali ogłasza przyłączenie do akcji poprzez media społecznościowe, umieszczając posty z hasztagiem otwieraMY.

O czym muszą pamiętać właściciele?

Wielu przedsiębiorców, którzy ogłosili otwarcie, zapewnia, że posiadają niezbędną pomoc prawną, której udzieli im prawnik i pomoże przygotować linię obrony, w razie wizyty policji lub sanepidu. Wielu doświadczonych prawników proponuje na swoich fanpejdżach na Facebooku swoje wsparcie dla branży gastronomicznej za symboliczne miejsce do pracy i ciepłą herbatę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl