Pytania i odpowiedzi

1. Czy lampy UV-C są skuteczne?

Niewidzialne promieniowanie krótkofalowe UV-C ma mocny efekt bakteriobójczy i zarodkobójczy. Najskuteczniejsze jest przy długości fali 250- 270 nm. Oddziałuje na DNA jąder komórkowych mikroorganizmów. Zachodzi w nich reakcja fotochemiczna, polegająca na wchłanianiu fotonów przez kwasy nukleinowe owych komórek. Jest to promieniowanie wysoko energetyczne więc działa bardzo szybko i powoduje natychmiastowe przerwanie wiązań molekularnych w DNA i jego  dezaktywację  w efekcie prowadzącą do śmierci mikroorganizmów. 

Zaznaczyć należy, że używanie lamp UV-C bezpośredniego kontaktu wymaga wzmożonych środków ostrożności, gdyż promieniowanie wchodzi w reakcję z ludzkim DNA i może powodować uszczerbki na zdrowiu, takie jak: poparzenia skóry, raka skóry, czy zapalenie spojówek. 

2. Czy promieniowanie lampy UV-C przechodzi przez szybę, np. przez okno w twoim salonie?

Nie, szkło jest naturalną barierą dla światła UV-C i światło to nie stanowi wtedy zagrożenia dla organizmów żywych. Pamiętaj zatem nie kupuj takich lamp w szklanej obudowie.

3. Jak długa jest gwarancja? 

PureUV to marka, która daje minimum rok gwarancji na swoje lampy UV-C. Jest to polski producent, gwarantujący przeglądy i serwis w kraju.

4. Czy jesteście producentem?

Marka PureUV jest produkowana w Polsce. Posiada certyfikaty skuteczności i bezpieczeństwa. W Polsce również lampy PureUV są serwisowane i mają zapewnioną obsługę gwarancyjną.

5. Czy żarówki są wymienne?

Tak zarówno żarówki, jak też filtry są wymienne. Możesz to zrobić samodzielnie zgodnie z instrukcją PureUV. Odpowiednie elementy możesz zakupić w sklepie online www.spacepure.pl.

6. Czy dam radę sam(a) zamontować lampę?

Większość lamp PureUV można podłączyć lub zamontować samodzielnie, jedynie te, które wymagają montażu pod sufitem, czy też nie są podłączone standardowo do gniazda, a do sieci są wyjątkiem. Dobrze jest wtedy skonsultować metodę podłączenia ze specjalistą posiadającym uprawnienia elektryczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl