BEZPOŚREDNIE LAMPY UV-C

Lampy UV-C są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnych usunąć z powietrza i powierzchni wirusy (w tym wirusa COVID-19), bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny potwierdzają skuteczność promieniowania UV-C i rekomendują taką metodę jako sposób na walkę z pandemią COVID-19.

Bezpieczeństwo użytkowania bezpośredniej lampy UV-C

Lampy UV-C bakteriobójcze bezpośredniego działania charakteryzują się odsłoniętą świetlówką. Brak obudowy świetlówki powoduje, że emitowane promieniowanie skierowane jest bezpośrednio na dezynfekowaną powierzchnię. Należy pamiętać, że światło UV-C jest szkodliwe dla skóry i oczu wywołując poparzenia skórne oraz zapalenie spojówek, dlatego należy szczególnie zadbać, aby wszyscy opuścili pomieszczenie przed włączeniem urządzenia. Dla pełni bezpieczeństwa wszystkie nasze lampy bezpośredniego działania są sterowane za pomocą pilota. Lampa UV-C bakteriobójcza nie powinna być włączana na zbyt krótki czas, np. 2-3 minuty. Ten czas nie jest bowiem wystarczający na pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów z naszego otoczenia. Zaleca się, aby lampy uruchamiać na minimum 10 minut bądź na czas max 30 minut, np. po zakończonym dniu pracy, lub podczas nieobecności w domu czy mieszkaniu. Lampy UV-C bezpośredniego działania mogą być zainstalowane na statywie na kółkach (mobilna / przenośna lampa bakteriobójcza) bądź mogą zostać zamontowane naściennie lub przysufitowo.

Zastosowanie lamp UV-C APOLLO

Promienniki UV-C są najważniejszym elementem urządzeń do dezynfekcji. Im dłuższa świetlówka UV-C, tym większa powierzchnia objęta jej działaniem i co za tym idzie skuteczniejsza dezynfekcja pomieszczenia. Podczas dezynfekcji pomieszczenie powinno być zamknięte. Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję, który idealnie sprawdzi się w gabinetach medycznych, stomatologicznych, salonach fryzjerskich, kosmetycznych, biurach, zakładach pracy, obiektach usługowych, restauracjach, hotelach i innych miejscach, gdzie wymagany jest najwyższy standard czystości powierzchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl